راه اندازی مراکز اشتغالزایی با همکاری دانش بنیان ها

راه اندازی مراکز اشتغالزایی با همکاری دانش بنیان ها

به گزارش مهندس وب، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری از ایجاد مراکز اشتغال زایی با همکاری دانش بنیان ها آگاهی داد و اظهار داشت: نخستین مرکز در بیرجند برای فرآوری زرشک به راه افتاده است.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، حمیدرضا شکری در نشست خبری نخستین دوره جایزه ملی آبادیران که بامداد امروز در محل ساختمان معاونت علمی برگزار گردید، اظهار داشت: از سال ۸۵ که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شد، هدف آن توسعه فناوری های پیشرفته بوده است، ولی در دوره چهارم این معاونت رویکرد جدیدی با عنوان «نوآوری فراگیر» اتخاذ شده است.
وی هدایت زیست بوم فناوری به سمت رفع چالش ها و نیازها را هدف گذاری رویکرد جدید نوآوری فراگیر ذکر کرد و افزود: در دور سوم معاونت علمی رویکرد عمده توجه به جوانان و زیر ساخت های توسعه فناوری بوده و در دوره چهارم این نهاد نهضت فراگیری فناوری و نوآوری در دستور کار قرار گرفته است و این هدف گذاری دنبال می شود.
شکری اشاره کرد: در این جهت برنامه ملی آبادیران را با همکاری دستگاه های متولی طراحی کردیم و طبق برنامه ریزی ها رویکرد ملی این برنامه محرومیت زدایی از مناطق محروم با بهره بردن از نوآوری و فناوری های نوظهور است.
دستیار معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اعلان اینکه این برنامه ملی دارای چندین بخش است، یکی از بخش های آنرا طراحی برنامه ملی آبادیران عنوان نمود و اظهار داشت: این برنامه ملی تدوین شده و مقرر است در شورای تولید دانش بنیان به ریاست رییس جمهوری به تصویب برسانیم. این برنامه به عنوان یک سند ملی در عرصه محرومیت زدایی بشمار می رود.
وی تعامل و هم افزایی با دستگاه های متولی را از دیگر بخش های برنامه ملی آبادیران ذکر کرد و اضافه کرد: هر چند دبیرخانه این برنامه در معاونت علمی است، ولی متولی اجرای آن کلیه دستگاه های اجرائی است؛ بدین جهت تعامل میان دستگاهها از اجزای جدی اجرای این برنامه ملی است.

شکری با اشاره به حضور ۲۵ دستگاه دولتی در نخستین نمایشگاه آبادیران، اظهار داشت: این میزان حضور نشان دهنده مطالبه فناورانه دستگاهها در رفع چالش ها است.

وی نمایشگاه ملی و منطقه ای آبادیران را از دیگر بخش های این برنامه عنوان نمود و تصریح کرد: این نمایشگاه تا انتهای سال در استانهای یزد و سمنان برگزار می گردد و دومین دوره این نمایشگاه ملی نیز در خرداد سال آینده برگزار می گردد.

دستیار معاون علمی رییس جمهوری افزود: برنامه آبادگران منطقه ای از دیگر بخش های برنامه ملی آبادیران تعریف شده است و در ضمن آن در هر استان آبادگرانی که به محرومیت زدایی اهتمام ورزیده اند، شناسایی می شوند.

وی ایجاد مراکز اشتغال آبادیران را از دیگر برنامه ها ذکر کرد و اظهار داشت: در این بخش با همکاری شرکت های دانش بنیان و خلاق در شهرها و روستاها مراکز اشتغال را راه اندازی خواهیم کرد و نخستین مرکز را در بیرجند با محوریت فرآوری زرشک راه اندازی کردیم.

وی با اشاره به سامانه تامین مالی جمعی، اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه، پروژه های تعریف شده در عرصه محرومیت زدایی که نیاز به زیر ساخت دارند، تامین مالی می شوند.

منبع:

1402/09/06
13:45:06
0.0 / 5
207
تگهای خبر: پروژه , دستگاه , طراح , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers