دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی خبر داد

تشکیل 25 هسته پژوهشی در عرصه علوم و فناوری های شناختی در سطح کشور

تشکیل 25 هسته پژوهشی در عرصه علوم و فناوری های شناختی در سطح کشور

به گزارش مهندس وب، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در نشستی با مدیران، نخبگان، پژوهشگران و اساتید دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اظهار داشت: با کوشش های این ستاد و بمنظور تربیت نیروی کارآمد و متخصص تا حالا 25 هسته پژوهشی در عرصه های علوم و فناوری های شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی در سطح کشور تشکیل و فعال گردیده است.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، سید محمد مهدوی با اعلان اینکه ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی با سیاستگذاری و تسهیل شرایط مسیر توسعه علم و فناوری را برای کشور فراهم می آورد، اضافه کرد: هدف اصلی از تشکیل هسته های پژوهشی تربیت و آموزش نیروهای کاربردی درحوزه علوم شناختی است تا آنان بتوانند در زیست بوم فناوری و نوآوری اثرگذار باشند.
وی با اشاره به این که توسعه کارهای پژوهشی به همکاریهای مشترک میان پژوهشگران و اساتید نیاز دارد، اظهار داشت: ستاد یکی از حلقه های رابط در توسعه علوم و فناوری های شناختی شمرده می شود و برای تحقق این هدف حمایت های لازم را ارائه کرده و می کند.
مهدوی، توجه به حوزه های سلامت و سرمایه شناختی و آموزش وپرورش شناختی را همچون اولویت های ستاد بر شمرد و اظهار داشت: رویکرد ستاد بهره گیری و بهره مندی از دستاوردهای علوم و فناوری های شناختی برای ارتقاء و افزایش توانمندی مهارت های شناختی در سطح جامعه و نیز کمک به امر یادگیری و یاددهی با شیوه های شناختی در نظام آموزشی است و ستاد آماده است با حمایت همه جانبه از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی زمینه های لازم را برای تحقق این اهداف مهم در سطح جامعه فراهم آورد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، شرط ورود محصولات تولیدی در این زمینه به بازار مصرف را اقبال عمومی به این تولیدات عنوان نمود و اضافه کرد: در صورتیکه محصولات تولید شده بتوانند در بازار جایگاه خودرا پیدا کنند، ستاد چتر حمایتی خود از آنها را گسترده خواهدنمود. علاوه بر این، ستاد سالانه برای پشتیبانی از تجهیز مراکز آزمایشگاهی در دانشگاه ها، چاپ مقالات علمی و انتشار کتب در عرصه های دانش علوم شناختی اعتبار ویژه ای را در نظر می گیرد.
جمال الدین مهدی نژاد، رییس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نیز در سخنانی تقویت مهارت های شناختی و بهبود شیوه های آموزشی با رویکرد های شناختی و شناسایی استعدادها را از اصول مهم توسعه علم عنوان نمود و گسترش فعالیت ها و همکاریهای دوجانبه میان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و این دانشگاه را خواهان شد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در ادامه این مراسم از ۱۲ نفر از نخبگان و دانشمندان رشته های مختلف پژوهشی و فناوری این دانشگاه تقدیر گردید.
منبع:

1402/10/04
08:18:00
0.0 / 5
224
تگهای خبر: آموزش , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers