راه اندازی مرکز ملی ارزیابی فناوری و تحقیق و توسعه در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی

راه اندازی مرکز ملی ارزیابی فناوری و تحقیق و توسعه در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی

مهندس وب: رییس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با اشاره به اینکه گسترش همکاری با وزارت صمت، وزارت دفاع و ستاد نیروهای مسلح در دستور کار سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران قرار دارد، از راه اندازی مرکز ملی ارزیابی فناوری و تحقیق و توسعه را نیز در این سازمان آگاهی داد.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، دکتر حسن زمانیان در مراسم تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران برگزیده سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران که به مناسبت هفته پژوهش و فناوری و با حضور دکتر سید محمد حسینی، معاون امور مجلس رییس جمهوری برگزار گردید، به راه اندازی دو پژوهشکده شیمی دارویی و اکتشاف و فرآوری عناصر راهبردی اشاره نمود و اظهار داشت: گرفتن مجوز راه اندازی دو پژوهشکده جدید با شرایط انقباضی کشور کار بسیار سختی بود که در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران انجام شده است.
زمانیان با اعلان اینکه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به تار و پود صنعت کشور رسوخ کرده است، اظهار داشت: در این راه مرکز ملی ارزیابی فناوری و تحقیق و توسعه را نیز در سازمان به راه افتاده است.
معاون وزیر علوم اشاره کرد: گسترش همکاری با وزارت صمت، وزارت دفاع و ستاد نیروهای مسلح در دستور کار سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران قرار دارد.
وی در مورد راه اندازی سامانه «نان» اظهار داشت: بین صنعت و دانشگاه فاصله وجود دارد و برای اتصال این دو بخش نظام ایده ها و نیازها (نان) به راه افتاده است.
رییس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی در مورد راه اندازی سامانه «جان»، توضیح داد: موضوع مهم دیگر بعد از برقراری ارتباط بین دانشگاه و صنعت، برقراری ارتباط این دو بخش با بازار است. در این جهت سامانه «جان» که مسئولیت آن به عهده سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران قرار داده شده، درحال راه اندازی است. این سامانه حلقه ارتباطی بین دانشگاه و صنعت و بازار را تکمیل می کند و می توان سفارش تولید نیز در آن ثبت نمود.
وی ادامه داد: همین طور درگاهی برای دریافت تسهیلات و تقسیط خرید در سامانه «جان» قرار گرفته و تا حالا ۲ هزار محصول در سامانه «جان» بارگذاری شده است.
زمانیان در مورد طرح های ارسالی به جشنواره خوارزمی، اظهار داشت: امسال از ۴۷ کشور دنیا به جشنواره خوارزمی طرح ارسال شده است و این نشان میدهد که با وجود تلاش دشمن برای انزوای علمی کشور، این توطئه خنثی شده است.
وی اشاره کرد: در سال ۲۰۲۱، دو درصد از دانشمندان دو درصد برتر دنیا متعلق به جمهوری اسلامی ایران بوده و همین طور ۲.۷ درصد مقالات پر استناد دنیا متعلق به دانشمندان ایرانی است. این نشان میدهد پژوهش ما کیفی سازی شده است و الان وارد مرحله فناوری شده ایم.
دکتر زمانیان به رتبه این سازمان اشاره نمود و اظهار داشت: طبق آخرین رتبه بندی ISC، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بین ۵۲ مؤسسه پژوهشی باتوجه به معیارهای مختلف رتبه اول را کسب کرده است.
به نقل از روابط عمومی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، در ادامه اعضای هیات رئیسه این سازمان اهم فعالیت ها و برنامه های خودرا ارائه دادند.
در آخر این مراسم از پژوهشگران و فناوران برگزیده سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با اهدای لوح، تقدیر گردید.
منبع:

1402/10/08
18:48:30
0.0 / 5
220
تگهای خبر: سئو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers