فراخوان پشتیبانی از طرح های فناورانه در حوزه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات

فراخوان پشتیبانی از طرح های فناورانه در حوزه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات

به گزارش مهندس وب، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، با همراهی ستاد ویژه توسعه فناوری های اتصال پذیری در دیماه جاری، مبادرت به جذب طرح های فناورانه در حوزه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات کرده است.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، این فراخوان با رویکرد پشتیبانی از پژوهشگران، دانشجویان، اساتید و فناوران فعال در حوزه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات، یکی از کلیدی ترین و آینده سازترین فناوری های قرن حاضر است. توسعه فناوری در هر کدام از محورهای ذکر شده، نیازمند حمایت مادی و معنوی است؛ در همین راستا برنامه نوآفرین با هدف تعیین نقشه راه فناوران و اعطای حمایت های بلاعوض به محققان و دانشگاهیان شکل گرفته است.
صندوق نوآوری و شکوفایی و ستاد ویژه توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات هر کدام تا سقف ۵ میلیاردریال حمایت مالی بلاعوض برای توسعه ایده های فناورانه عرضه می دهند.
به منظور کمک به توسعه فناوری های نوظهور و بهره برداری از نتایج آن، از تمامی ایده های حوزه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات به خصوص حوزه های زیر استقبال می شود.
محورهای فراخوان:
* فناوری های نوظهور در ارتباطات نسل ۵ و ۶ (لایه های هسته، انتقال و دسترسی)
* اینترنت اشیاء، اتصال پذیری و هوشمندسازی
* توسعه راهکارهای هوشمند در تلکام
* ارتباطات و فناوری های ماهواره ای
* مخابرات نوری و کوآنتومی
* امنیت سایبری
علاقه مندان می توانند جهت تکمیل پرسشنامه و ثبت ایده خود ابتدا در سایت نوآفرین عضو شده و بعد از ورود به صفحه فراخوان، با کلیک بر دکمه تکمیل پرسشنامه وارد صفحه پرسشنامه شوند و اطلاعات در ارتباط با ایده فناورانه خویش را درج کنند. طرح های ارسالی مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تأیید اولیه، جلسه ارزیابی تخصصی طرح با حضور داوران و مسؤول ستاد مربوطه برگزار می شود.
این فراخوان تا دوم بهمن ماه ۱۴۰۲ ادامه دارد و در دو مرحله غربالگری (ارزیابی اولیه) و داوری کامل برگزار می شود.
در صورت تأیید طرح در جلسه ارزیابی و بر مبنای نتیجه جلسه، میزان پشتیبانی از طرح مشخص خواهد شد.
ثبت طرح به منزله پذیرش طرح و ورود به جلسه ارزیابی نخواهد بود. همینطور فرم های پروپوزال اولیه که از راه پست الکترونیک و سایر روش ها ارسال شوند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.
موضوعات صرفاً پژوهشی، شامل رساله یا مقاله به تنهایی مورد پذیرش نیست و باید یک کاربرد صنعتی با مشتری بالقوه یا به صورت کلی مسیر تجاری سازی محتمل برای ایده عرضه شده موجود باشد.
وجود نمونه آزمایشگاهی و یا اثبات عملکرد مفهوم ایده توسط فناور برای دریافت حمایت الزامی است.
منبع:

1402/10/09
08:26:38
0.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
مهندس وب
مهندس وب web engineers