رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان خبر داد:

تحویل یکی از پیشرفته ترین شتاب دهنده ها به دانشگاه علوم پزشکی لرستان

تحویل یکی از پیشرفته ترین شتاب دهنده ها به دانشگاه علوم پزشکی لرستان

به گزارش مهندس وب، لرستان رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: برای نخستین بار در استان دستگاه شتاب دهنده خطی شرکت الکتا با مدل versa HD مجهز به انرژی فوتونl0mv، 18MV، 6mv و انرژی های الکترون با دقت بسیار بالا تحویل این دانشگاه شد.


بهرام دلفان ۲۳ دی ماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای نخستین بار در لرستان دستگاه شتابدهنده خطی شرکت الکتا با مدل versa HD مجهز به انرژی فوتون l۰mv، ۱۸MV، ۶mv و انرژی های الکترون با دقت بسیار بالا با مساعدت دکتر عین الهی، وزیر بهداشت و کمک دکتر سعید کریمی معاون درمان وزیر بوسیله هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی لرستان تحویل داده شد.
وی با اشاره به این که این دستگاه با استفاده ازتکنیک HDRS توانایی استریوتکنیک، IMRT، VMAT، Arctherapy را دارد، بیان کرد: کولیماتور این دستگاه از نوع HD Ayility بوده که در آن سرعت لیف ها نسبت به سایر کولیماتورها دو برابر شده و ۶۰ درصد زمان درمان را کمتر کرده است.
دلفان اضافه کرد: سیستم هدایت تصویر رادیوتراپی غیرتهاجمی ۴D، شکل دهی پرتو باکیفیت بالا، هدایت تصویری پیشرفته آنلاین، تولید پرتوهای با دوز بالا و HDRS از خاصیت های منحصر به فرد این شتاب دهنده خطی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اشاره کرد: بگفته شرکت پشتیبان، پروسه ساخت بونکر سازی این پروژه و نصب این دستگاه چندین ماه زمان می برد.
وی تاکید کرد: این دستگاه یکی از به روزترین و فوق العاده ترین دستگاه های کشور است و نوع خاصی بوده که تنها روی بافت تومورال تمرکز کرده و کمترین عارضه را برای بافت های سالم دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: سلامت بیماران سرطانی و نیازمند پرتو درمانی و خدمات درمانی خاص همیشه مورد توجه ما بوده و امید است که با نصب، راه اندازی و بهره برداری این دستگاه بتوانیم خدمات شایسته تری را به بیماران استان لرستان و حتی بیماران استانهای همجوار با تعرفه دولتی و تحت پوشش بیمه ای ارائه دهیم و برنامه توسعه حوزه درمان سرطان و تجهیزات پیشرفته و مدرن برای تحویل به این دانشگاه در دستور کار قرار دارد.
منبع:

1402/10/24
08:42:35
0.0 / 5
233
تگهای خبر: آنلاین , پروژه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers