پرینترهای سه بعدی به کمک قطعه سازان آمدند

پرینترهای سه بعدی به کمک قطعه سازان آمدند

به گزارش مهندس وب، پرینترهای رزینی و پلیمری دستاورد یکی از شرکت ها است که به قول آنها قطعات پرینت شده به وسیله این دستگاه ها نمونه اولیه نیست، بلکه قابل استفاده در دستگاه ها و سیستم ها است.


بهرام کاظمی از محققان این شرکت دانش بنیان در گفتگو با ایسنا، حوزه فعالیت این شرکت را پرینترهای سه بعدی دانست و اظهار داشت: ما در طراحی و ساخت انواع پرینترهای سه بعدی متمرکز شدیم.
وی پرینترهای سه بعدی FDM، رزینی و پرینترهای FDM دما صنعتی را از دستاوردهای این شرکت دانست و خاطرنشان کرد: پرینترهای اف دی ام دمای صنعتی برای پرینت پلیمرهای صنعتی مانند پلی کربنات و پلی آمید کاربرد دارند.
کاظمی با اشاره به اینکه فناوری های به کار رفته در این پرینترها متفاوت می باشد، اظهار نمود: پرینترهای FDM معمولاً فیلامنت ها و رشته های پلیمری را پرینت می کنند، ولی پرینترهای رزینی، فوتورزین ها را با استفاده از اشعه UV لایه به لایه خشک و پرینت می کنند.
این محقق تصریح کرد: ما روی پرینترهای رزینی که فناوری آن مبتنی بر DLP بعنوان یکی از جدید ترین فناوری های پرینت رزینی است، تحقیقاتی را در دستور کار داریم. این فناوری جزء فناوری های های تک به حساب می آید.
وی با تکیه بر این که پرینترهای FDM دماهای صنعتی در مقیاس صنعتی ساخته شده است، اظهار داشت: محصولات نهایی ساخته شده از این پرینتر در حد نمونه اولیه نیست، بلکه میتوان قطعات ساخته شده از آنرا دستگاه ها بهره برد.
کاظمی، کاربرد پرینترهای رزینی را در طلا و جواهرسازی و دندان سازی دانست و توضیح داد: این پرینتر می تواند نمونه اولیه دندان فرد را پرینت کند و در جواهرسازی هم میتوان با یک نوع رزین ریخته گری، نمونه ها را پرینت کرد و در سیلندر قرار داد تا فرایند ریخته گری دقیق صورت گیرد و در نهایت طلا ساخته شود.
به نقل از ایشان، کلیه محصولات تولیدشده دراین شرکت تجاری سازی شده اند.
منبع:

1402/10/29
12:45:07
0.0 / 5
215
تگهای خبر: دستگاه , سیستم , طراح , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers