کاهش پیک مصرف برق با کولرهای خورشیدی و گازی ایران ساخت

کاهش پیک مصرف برق با کولرهای خورشیدی و گازی ایران ساخت

مهندس وب: یکی از شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری کرمان کولرهای گازی و خورشیدی را عرضه نموده که قادر به کاهش برق مصرفی در بخش خانگی هستند.


مرتضی احمدیه، مدیر عامل این شرکت فناور در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: ما در حوزه سیستم های خورشیدی و پیاده سازی نیروگاه های خورشیدی فعالیت داریم؛ چونکه وزارت نیرو تصویب کرده هر شرکتی که بتواند نیروگاه های خورشیدی در هر مدل را راه اندازی کند، برق آنرا خریداری می کند.
وی افزود: دراین زمینه کولرهای گازی-خورشیدی از محصولات ما بشمار می رود که در سال ۸۶ تا حالا تنها تولیدکننده این نوع کولر گازی هستیم.
احمدیه با اعلان اینکه این کولرها در زمان پیک برق از اهمیت زیادی برخوردار می باشند، اظهار داشت: این کولرها دارای دو کلاس هستند؛ یک کلاس آن با برق و خورشید کار می کند و مصرف برق را به شدت می کاهد.
مدیر عامل این شرکت افزود: کلاس دوم این کولر، کولرهای گازی هستند که تماما با خورشید کار می کنند. این محصول آماده برای تجاری سازی است.
بگفته وی این دستگاه بصورت هوشمند زمانی که تابش خورشید قطع شود، در صورتیکه شبکه برق به آن وصل باشد، بطور اتوماتیک به شبکه برق متصل می شود و نیاز به باتری ندارد.
به گفته ی ایشان، کاهش مصرف انرژی در کولر گازی های برقی - خورشیدی نقطه قوت این دستگاهها بشمار می رود.
احمدیه اشاره کرد: از سال ۹۳ در عرصه برق خورشیدی وارد شدیم و در سال ۹۴ که وزارت نیرو تصویب کرد که اگر نیروگاه های تجدیدپذیر راه اندازی شود، خریدار برق آنست، ما دراین زمینه نیز وارد شدیم و تا حالا نیروگاه های تجدیدپذیر را از کیلوواتی تا مگاواتی راه اندازی کرده ایم.
احمدیه با اشاره به چالش های توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر، اظهار داشت: از آنجا که برق بصورت پلکانی بیشتر می شود، مصرف برق بیشتر می شود و به تدریج این حساسیت به وجود آمده که مصرف برق در کشور رو به افزایش است. ما تا چند سال قبل برق صادر می کردیم، ولی حالا جزء واردکنندگان برق شدیم، در صورتیکه کشور مملو از منابع انرژی است که می توان از آنها برای تولید نیروگاه های تجدیدپذیر بهره برد.
وی با اعلان اینکه ایران در کمربند انرژی دنیا قرار دارد، تصریح کرد: بدین جهت است که همه دولت ها حساسیت هایی نسبت به توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر دارند.
مدیرعامل این شرکت با اشاره به عوامل کمبود برق در کشور، اظهار داشت: ما در کشور نیروگاه هایی بصورت سیکل های ترکیبی داریم که چندین سال است که کار می کنند، در صورتیکه در زمان راه اندازی آنها قرار بوده قسمتی از اوج بار کشور را تامین کنند، ولی به مرور نیروگاه جدید ساخته نشده است.1402/11/05
14:38:46
0.0 / 5
274
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مهندس وب
مهندس وب web engineers