فراخوانی برای توسعه دانش فنی در حوزه علوم اعصاب بالینی

فراخوانی برای توسعه دانش فنی در حوزه علوم اعصاب بالینی

به گزارش مهندس وب، نود و یکمین فراخوان پژوهشی با عنوان «توسعه دانش فنی نورومدولاسیون الکترود کاشتنی ساکرال» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک تیم پژوهشی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز منتشر گردید.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، تحریک الکتریکی اعصابی که عضلات مثانه و رکتوم را کنترل می کنند، به عنوان تحریک عصبی ساکرال (SNS) شناخته می شود. این یک درمان برگشت پذیر برای بیمارانی است که بی اختیاری مثانه و مدفوع غیرانسدادی دارند و به درمان های دیگر مانند داروها، تغییرات رژیم غذایی و درمان های رفتاری پاسخ نداده اند.
در داخل کشور نیاز بازار حدود ۶ هزار عدد در ماه گزارش شده است، ولی به سبب گران‎ قیمت بودن نمونه خارجی، عدم دسترسی و عدم تولید نمونه داخلی، نیاز است تا دستگاه SNS با حفظ کیفیت و کارآیی با قیمت مناسب تولید و به بازار ارائه شود.
خروجی طرح، یک الکترود ساکرال چهار تماسه با تنظیمات تحریک سیگنال ژنراتور ۰ تا ۱۰۰ ولت، فرکانس ۵ تا ۳۰۰ هرتز و عرض پالس ۳۰ تا ۳۰۰ میکروثانیه است که در نزدیکی عصب هدف کاشت می شود. بعد از قرار دادن الکترود متصل به یک سیگنال ژنراتور، جریان الکتریکی به عصب خارجی (S۳ یا S۴) اعمال می شود و رفلکس های نخاع و شبکه های مغزی را بوسیله آوران های محیطی تعدیل کند.
اعلام آمادگی برای مشارکت در اکتساب فناوری حاصل از این فراخوان تحقیقاتی و ارائه درخواست تنها برای شرکتها و شتابدهنده های دانش بنیان مجاز است. درخواستی که بیشترین تناسب را با الزامات این اکتساب فناوری داشته باشد، انتخاب و به عنوان «مشارکت کننده» برای مذاکرات تکمیلی به هسته پژوهشی متقاضی معرفی خواهد شد.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروههای پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راهکار در این زمینه باید تا روز یکشنبه، ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ پروپوزال و پیشنهادهای خودرا در قالب Word بوسیله سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی به آدرس ghazal.inif.ir ارسال نمایند و جهت ارتباط با کارگزاری داناشریف با شماره ۰۲۱۸۸۴۸۶۴۹۸ تماس بگیرند.
منبع:

1402/11/07
09:24:04
0.0 / 5
270
تگهای خبر: دستگاه , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers