دستیابی پژوهشگران به قلب های مصنوعی واقعی تر

دستیابی پژوهشگران به قلب های مصنوعی واقعی تر

مهندس وب: به لطف پیشرفت هایی که در توسعه قلب های مصنوعی برای نخستین بار در ایالت میشیگان حاصل شده، پژوهشگران می توانند رشد قلب انسان و بیماری قلبی همراه با تولد را روی مدلهای بسیار دقیق تری مطالعه کنند. این امر توسعه درمان ها و داروهای جدید را برای درمان انواع بیماریهای در رابطه با قلب تسهیل می کند.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، ارگانوئیدهای کوچک قلب انسان که از نظر اندازه و رشد مشابه قلب جنین هستند، بطور فزاینده ای پیچیده تر و واقعی تر می شوند.
به نقل از مدیکال اکسپرس، گروه تحقیقاتی دانشگاه ایالتی میشیگان که این قلب های کوچک را به وجود آورده است، برای نخستین بار یافته های خودرا در سال ۲۰۲۰ منتشر نمود. آنها به سرعت دراین زمینه به یک رهبر جهانی تبدیل شدند و آخرین پیشرفت های آنها در مجله Nature Communications و Stem Cell Reports انتشار یافته است.
آیتور آگویر (Aitor Aguirre)، دانشیار مهندسی پزشکی و رییس بخش زیست شناسی رشدی و سلول های بنیادی توضیح می دهد که معرفی مدلهای واقع بینانه از قلب برای کشف راهکارهای مؤثر و قابل ترجمه بالینی برای بیماریهای قلبی عروقی لازم است.
تخمین زده می شود که سالانه ۲۱ میلیون مرگ و میر مربوط به این بیماری رخ می دهد و این تعداد درحال افزایش است.
آگویر می گوید: بااینکه تصور می شود ۹۰ درصد از بیماریهای قلبی عروقی قابل پیشگیری می باشند، اما به سبب اصلی مرگ و میر در جهان توسعه یافته امروز تبدیل گشته اند. به لطف پیشرفت های فناوری سلول های بنیادی و مهندسی زیستی، ما می توانیم قلب انسان ها را رشد دهیم و مطالعه نماییم. این امر با کمک به درک مکانیسم های بیماری، رویکرد های پزشکی برای درمان و پیش گیری از بیماریهای قلبی و مشکلات همراه با تولد را متحول خواهدنمود.
وی ادامه داد: در آینده انتظار داریم که بیماران کمتری به درمان نیاز داشته باشند و برای کسانی که نیاز به درمان دارند، تولید داروهای جدید زمان کمتری می برد؛ خصوصاً برای نقص های همراه با تولد که در آنها پیشگیری بهترین راهکار است. بنا بر این است که ارگانوئیدهای کوچک قلب واقعا می توانند رویکرد ما در مراقبت های بهداشتی را تغییر دهند.
آگویر توضیح داد که به عنوان مثال، شرکت های داروسازی در صورتیکه داروها موجب سمیت قلبی شوند، داروها را از بازار خارج خواهند کرد. پیش بینی مسمومیت می تواند موجب صرفه جویی در هزینه، زمان و کاهش خطر شکست دارو شود.
ارگانوئیدهای کوچک قلب با سلول های بنیادی پرتوان اهدایی از بزرگسالان تولید شده اند. پیچیدگی سلولی و ارتباط فیزیولوژیکی آنها امکان مطالعه رشد و بیماری قلب انسان را فراهم می آورد.
آگویر می گوید: ما با بهره گیری از این ارگانوئیدها مدلی را برای مطالعه اثرات دیابت مادر در هر مرحله از رشد قلب جنین ایجاد کردیم. ما می توانیم از علم برای دقیق تر کردن عملکرد بالینی استفاده نمائیم.
منبع:

1402/12/07
09:57:58
0.0 / 5
243
تگهای خبر: فناوری , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers