افتتاح صندوق پژوهش و فناوری برای پشتیبانی از محصولات زیست فناوری

افتتاح صندوق پژوهش و فناوری برای پشتیبانی از محصولات زیست فناوری

مهندس وب: صندوق پژوهش و فناوری با هدف پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها در عرصه های زیستی در کیش فعالیت خودرا شروع کرد.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، امین محمودی نیا، مدیرعامل این صندوق پژوهش و فناوری در مراسم افتتاح و شروع به کار آن با اعلان اینکه با حمایت هدفمند و تخصصی از شرکت های دانش بنیان در کوشش برای ارتقاء زنجیره ارزش این شرکتها هستیم، اظهار داشت: این صندوق یک نهاد غیر دولتی پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در کیش تشکیل شده است و ماموریت آن پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه بیوزیستی و بیوتکنولوژی تعریف شده است.
محمودی نیا با اعلان اینکه این صندوق پژوهش و فناوری نخستین بخش خصوصی دانش بنیان بوده است که در این زمینه توانسته مجوزهای فعالیت را در سال ۹۵ دریافت کند، اظهار داشت: فعالیت و حمایت ما از شرکت های دانش بنیان محدودیت جغرافیایی ندارد و تمامی شرکت های دانش بنیان می توانند از حمایت های این شرکت برخوردار شوند.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری با اشاره به سطح بالای شرکت های دانش بنیان فعال در جزیره کیش، افزود: کیفیت محصولات تولیدی در یکی از شرکت های دانش بنیان کیش که در عرصه استخوان های ایمپلنتی فعال است، با نمونه های تولید شده در بهترین برندهای جهانی و امریکایی برابری می کند، اما متاسفانه این شرکت در بازاریابی با مشکل مواجه می باشد و نتوانسته توجه بازارهای جهانی را به خود جلب نماید.
همین طور در این مراسم امیررضا امیرحسنخانی، عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت دانش بنیان مؤسس این صندوق از شروع اقدامات برای فعال سازی بانک خون بند ناف با همکاری جهاد دانشگاهی در کیش آگاهی داد و اظهار داشت: در عرصه مدیریت پسماند جزیره کیش نیز در قالب طرح هایی از شرکت های دانش بنیان ورود می شود.
به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، جزیره کیش در سالهای اخیر به عنوان یکی از حامیان شرکت های دانش بنیان شناخته شده و برج فناوری و نوآوری کیش با ارائه خدمات به این شرکتها تلاش نموده است تا مسیری همیشه در امتداد گسترش و توسعه کارهای آنان بوجود آورد.
منبع:

1402/12/08
12:25:41
0.0 / 5
254
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers