رییس دانشگاه آزاد اسلامی:

فرهنگ، علم و فناوری سه پایه اساسی دانشگاه است

فرهنگ، علم و فناوری سه پایه اساسی دانشگاه است

به گزارش مهندس وب، آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: فرهنگ، علم و فناوری سه پایه اساسی دانشگاه است، دانشگاه ها در گذشته صرفاً به علم تکیه داشت، اما امروز این سه پایه رکن اجتناب ناپذیر دانشگاه است.


محمدمهدی طهرانچی امروز پنج شنبه در مراسم رونمایی از سه دستاورد علمی و صنعتی شرکت تراکتورسازی ایران در تبریز اضافه کرد: سه مولفه اثرگذار نوآوری، اقتصاد و اجتماع در ارتباط بین دانشگاه و صنعت باید مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار داشت: تراکتورسازی یک کارخانه نیست بلکه یک نماد ملی است که در ایران می درخشد، وقتی که از عنوان کارخانه بعنوان یک تیم فوتبال در متن اجتماع ظهور کرد نشان داد که این صنعت توانسته پس از نیم قرن یک هویت جامع بیابد.
طهرانچی ضمن اشاره به این که تراکتورسازی نماد هواداری و هویت این منطقه است، تصریح کرد: اگر نبض تراکتورسازی خوب بزند به این معناست که نبض صنعت کشور خوب می زند اگر این نبض خراب شود اثراتش فراتر از اثرات صنعت محلی است.
وی افزود: در حالی که کشور تحریم است و احتیاج به ارز دارد، اقتصاد مجموعه تراکتورسازی اقتصاد اثرگذاری است، به صورتی که بازارهای پیرامون را هدف قرار داده و حرکت می کند.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تکیه بر اینکه امروز بدون نوآوری هیچ مرکزی نمی تواند سرپا بماند، افزود: امروز شاهد بهره برداری از سه محصول نوآورانه شرکت تراکتورسازی هستیم که نشان دهنده پویایی این سیستم است.
وی اظهار داشت: امروز نوآوری، رکن بودن است و سازمان هایی که نوآوری را درک نکنند نمی توانند سرپا بمانند.
وی ادامه داد: امروز دانشگاه آزاد به دنبال تحولات فرهنگی، علمی و نوآورانه است تا همراه با تغییرات، بسترساز اشتغال دانش بنیان باشد، برای این منظور باید با نماد صنعت پیوند مودت ببندد.
طهرانچی اظهار داشت: ارتباط صنعت و دانشگاه برای دهه قبل بود، امروز باید صنعت و دانشگاه پیمان برادری داشته باشند تا مسئله صنعت مسئله دانشگاه برعکس شود.
وی اظهار نمود: سالها دانشگاه آزاد در مسابقات دانشجویی رباتیک سرآمد بود امروز افتخار ما اینست که آن چه از رباتیک کسب کرده ایم در خط تولید بروز یافته است.
به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، نخستین سیستم خط رباتیک(AGV) طراحی و ساخته شده در کشور، سامانه مجموعه اتصال سه نقطه و PTO جلوی تراکتور سنگین و بومی سازی این مجموعه و دستگاه بیلر بعنوان نخستین محصول تولیدی شرکت ادوات سازی تراکتورسازی ایران، پروژه هایی است که امروز با حضور طهرانچی در تراکتورسازی ایران رونمایی شدند.منبع:

1402/12/17
14:09:47
0.0 / 5
187
تگهای خبر: پروژه , دستگاه , سیستم , طراح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مهندس وب
مهندس وب web engineers