خوانساری خبر داد؛

به روز رسانی زیرساخت های مرکز ملی تبادل اطلاعات در سال ۱۴۰۳

به روز رسانی زیرساخت های مرکز ملی تبادل اطلاعات در سال ۱۴۰۳

به گزارش مهندس وب، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار داشت: تراکنش های مرکز ملی تبادل اطلاعات در سال 1402 از مرز 8 میلیارد تراکنش عبور کرد.محمد خوانساری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به رشد تجمعی تراکنش های مرکز ملی تبادل اطلاعات از شروع دولت سیزدهم تا کنون اظهار داشت: از شروع راه اندازی مرکز ملی تبادل اطلاعات تا شروع فعالیت دولت سیزدهم، حدود ۲ میلیارد تراکنش به ثبت رسیده بود.
وی با اشاره به عملکرد مرکز ملی تبادل اطلاعات در طول دولت سیزدهم اشاره کرد: از مرداد ماه سال ۱۴۰۰ تا پایان آن سال حدود ۲ میلیارد، در سال ۱۴۰۱ حدود هفت و نیم میلیارد و از شروع سال ۱۴۰۲ تا پایان بهمن ماه بیش از ۸ میلیارد تراکنش به ثبت رسیده است.
معاون وزیر ارتباطات، درباب آخرین وضعیت مرکز ملی تبادل اطلاعات اظهار داشت: تا کنون بیش از ۳ هزار خدمت دراین مرکز، پیاده سازی شده اند. در همین راستا، ۱۵۲ دستگاه سرویس دهنده و بیش از هزار دستگاه سرویس گیرنده به فعالیت می پردازند.
وی در تشریح جزییات بیشتر عملکرد مرکز ملی تبادل اطلاعات اشاره کرد: چهار اپراتور اصلی در مرکز ملی تبادل اطلاعات به فعالیت می پردازند که از میان آنها، دو اپراتور از شروع سال، فعالیت خودرا آغاز نموده اند و به ارائه خدمات دولت به کسب وکارها (G۲B) مشغول هستند. اپراتور سوم نیز که در حوزه ارائه خدمات انتظامی فعال است، از دی ماه کار خودرا آغاز نموده است. گذرگاه تبادل خدمات دستگاهی وزارت اقتصاد و امور دارایی نیز اولین گذرگاه خدمات سازمانی است که فعالیت خودرا از دی ماه، آغاز نموده است و مسیری است که در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.
خوانساری درباب برنامه های پیش روی این حوزه در سال آینده اظهار داشت: توسعه و بروز رسانی زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری مرکز ملی تبادل اطلاعات و هم چنین طراحی و توسعه برای میزبانی پایگاه داده های پایه موضوع قانون مدیریت داده و اطلاعات ملی و ارائه خدمات الکترونیکی مربوطه بصورت مستقیم بوسیله مرکز ملی تبادل اطلاعات، بخش دیگری از برنامه هایی است که در سال آینده برای توسعه مرکز ملی تبادل اطلاعات در نظر گرفته شده است.

1403/01/08
13:31:55
0.0 / 5
146
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers