در گفت وگو با مهندس وب اعلام شد؛

جریمه اپراتورهایی که سرعت اینترنت را تا ۳۰درصد افزایش ندهند

جریمه اپراتورهایی که سرعت اینترنت را تا ۳۰درصد افزایش ندهند

به گزارش مهندس وب، معاون نظارت بر خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اظهار داشت: اگر اپراتوری نتواند سرعت اینترنت را تا پایان خرداد ماه تا ۳۰درصد افزایش دهد، برخورد رگولاتوری قاطعانه خواهد بود.حمید رضا اعرابی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباب افزایش سرعت اینترنت اپراتورهای ارتباطی اظهار داشت: اپراتورهای دارای پروانه برمبنای الحاقیه های صادره ملزم به افزایش ۳۰ درصد سرعت اینترنت تا پایان خرداد ۱۴۰۳ نسبت به انتهای آذر ماه ۱۴۰۲ هستند که در آن زمان مبحث افزایش تعرفه عنوان شد.
وی درباب تعهد اپراتورها به وعده افزایش ۳۰ درصدی اینترنت اضافه کرد: شرط اصلی افزایش تعرفه، افزایش سرعت و کیفیت اینترنت است و قصور در این موضوع، اعمال مقررات از جانب سازمان بوسیله اخطار و اعمال جرایم سنگین را بدنبال دارد.
اعرابی درباب برآوردهای رگولاتوری از افزایش سرعت اینترنت و تعهد اپراتورها اشاره کرد: روند کلی وضعیت سرعت اینترنت در سطح کشور در ماه های اخیر سیر صعودی داشته اما باید اپراتورها این روند را ادامه دهند و درصورتیکه اپراتوری بهر دلیلی نتواند به تعهدات خود عمل کند برخورد رگولاتوری قاطعانه و مطابق موافقت نامه پروانه و ضوابط و مقررات خواهد بود.
روند تغییرات سرعت دسترسی اینترنت تلفن همراه در ایران افزایشی است
معاون نظارت بر خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری در آخر اظهار داشت: حسب وظایف و رسالت این سازمان بصورت هفتگی و مستمر جلسات کمیته تخصصی ارزیابی کیفیت اینترنت انجام می شود. البته تعدادی از توسعه ها و اقدامات نیازمند تأمین تجهیزات از شرکت های خارجی است. بنا بر رصد مستمر سرعت اینترنت و همین طور گزارشات مراجع بین المللی، روند تغییرات سرعت دسترسی اینترنت تلفن همراه در ایران افزایشی است؛ اما تلاش بر این است که مطابق زمانبندی، اپراتورها با بهره گیری از تمامی منابع و ظرفیتهای خود بتوانند تغییرات و توسعه های لازم در تمامی ابعاد و لایه های شبکه برای افزایش سرعت اینترنت را داشته باشند.
به گزارش مهندس وب به نقل از مهر، دیماه سال ۱۴۰۲ تعرفه اینترنت افزوده شد که یکی از شرط های افزایش آن، افزایش ۳۰ درصدی سرعت و کیفیت اینترنت اپراتورها تا پایان خرداد ماه بود. عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم مدتی پیش در همین رابطه اظهار داشته بود: این افزایش از با اهمیت ترین تعهدات دریافت شده از اپراتورهای هم راه است که تحقق آنها بصورت مستمر توسط سازمان تنظیم مقررات مورد پایش و مطالبه قرار می گیرد و نتیجه آن در سایت نت سنج پلاس قابل مشاهده می باشد که این نمودار مقایسه ای سایت نت سنج پلاس نشان می داد که با افزایش تعرفه اپراتورهای ارتباطی در دیماه سال ۱۴۰۲ برآیند سرعت دسترسی کاربران به اینترنت نسل سوم، چهارم و پنجم از نیمه دوم آذر ماه سال ۱۴۰۲ تا نیمه اول اردیبهشت سال ۱۴۰۳ فرایندی رو به رشد داشته است.

1403/03/12
10:45:45
0.0 / 5
169
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers