در ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان حوزه سلامت بررسی شد

تسهیل استفاده معلولان از خدمات دانش بنیان توان بخشی

تسهیل استفاده معلولان از خدمات دانش بنیان توان بخشی

مهندس وب: در دومین جلسه کارگروه توان بخشی ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت معاونت علمی ریاست جمهوری، هماهنگی دستگاه های مختلف جهت استفاده توان یابان از خدمات دانش بنیان حوزه سلامت و تحت پوشش بیمه قرار گرفتن این محصولات و خدمات بررسی گردید.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، با حضور مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت، دومین نشست کارگروه توان بخشی ستاد با محوریت بهره مندی توان یابان از تسهیلات بیمه ای استفاده از محصولات دانش بنیان این حوزه انجام شد.
در این جلسه ضرورت پیگیری هماهنگی بخش های مختلف جهت استفاده بهتر معلولان از خدمات دانش بنیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه موضوع تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات و محصولات دانش بنیان مورد نیاز توان یابان و اقدامات ستاد در این جهت مورد بررسی قرار گرفت.
ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، پیرو دو جلسه برگزار شده با نمایندگان سازمان بهزیستی کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان هلال احمر، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بیمه سلامت خواهان پیاده سازی پوشش بیمه ای بر روی خدمات و محصولات دانش بنیان توان بخشی شد.
در این جلسه به اقداماتی که برای تحقق این مساله انجام شده است، پرداخته شد که در امتداد تحقق پوشش های بیمه ای مواردی چون طرح موضوع با معاون اول رییس جمهور برای ارائه راهکارهایی برای تامین بودجه لازم جهت درج در لایحه بودجه سال ۱۴۰۴ از سمت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان باتوجه به برآورد هزینه های بیمه سلامت برای پوشش بیمه ای ۷۰ درصدی قسمتی از جمعیت هدف و طرح موضوع ایجاد صندوق و بیمه مختص معلولیت و امکان سنجی ایجاد و مشخص کردن سهم و آورده بخش های مختلف به عنوان تعدادی از اقدامات انجام گرفته در این جهت عنوان شد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، ستاد همین طور ضمن امکان سنجی افزایش تعداد بیماریهای مشمول حمایت بیمه ای صندوق صعب العلاج، بازنگری در قانون بودجه سالهای قبل در رابطه با اعتبارات توان بخشی در خصوص افزایش قیمت پیامک ها و عوارض آزادراهی و جرائم رانندگی و اختصاص درصد بیشتری از اعتبارات این محل به حوزه توان بخشی را پیگیری کرد. علاوه بر این بررسی «مدل خرید خدمات راهبردی» توسط سازمان بیمه سلامت و «مدل بسته خدمات سازمان هلال احمر» با رایزنی با نهادهای متولی و ذی نفع پیشنهاد شده است.
منبع:

1403/03/13
17:38:52
0.0 / 5
186
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers