تماس ویدیویی گروهی به تلگرام اضافه می شود

تماس ویدیویی گروهی به تلگرام اضافه می شود

مهندس وب: تماس ویدیویی گروهی ماه آتی به پیامرسان تلگرام اضافه می شود و این خاصیت شامل پشتیبانی برای کنفرانس ویدیویی تحت وب خواهد بود.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، پاول دوروف، موسس تلگرام این خبر را با ارسال یک پیام متنی در کانال رسمی تلگرام خود اعلام نمود و نوشت: در ماه مه یک بعد ویدیویی به چت صوتی خود اضافه خواهیم کرد و تلگرام را به پلت فرم قدرتمندی برای تماس های ویدیویی گروهی تبدیل می نماییم.

تلگرام اغلب به رقیبانش برای تاخیر در افزودن خاصیتهای جدید طعنه می زند اما خود این پلت فرم پیامرسان در زمینه تماس های ویدیویی عقب تر از رقیبانش بوده و تنها امکان تماس ویدیویی دو نفره را در اوت سال قبل اضافه کرد.

تلگرام در یک پست وبلاگ که در آوریل سال ۲۰۲۰ به مناسب رسیدن شمار کاربرانش به مرز ۴۰۰ میلیون نفر ارسال کرده بود، نوشته بود: قرنطینه جهانی ضرورت وجود ابزار ارتباطی ویدیویی قابل اطمینان را بارز کرد و تماس های ویدیویی در سال ۲۰۲۰ را به ارسال پیام متنی در سال ۲۰۱۳ تشبیه کرده بود. با این وجود بر اهمیت امنیت تماس ویدیویی گروهی تاکید داشت و شاید دلیل تاخیر در عرضه این خاصیت هم همین مسئله باشد.

بر اساس گزارش انگجت، موسس تلگرام در پیام خود به رمزنگاری اشاره نمود که شاید اشاره ظریفی به سابقه مسائل امنیتی سرویس تماس ویدیویی زوم بود اما مشخص نکرد که آیا تلگرام در تماس های ویدیویی گروهی از رمزنگاری سرتاسری استفاده خواهدنمود یا خیر.

منبع:

1400/02/10
13:26:51
0.0 / 5
1093
تگهای خبر: پیام رسان , تلگرام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers