مطالبات فعالان صنعت ارتباطات از رییس جمهور منتخب

مطالبات فعالان صنعت ارتباطات از رییس جمهور منتخب

مهندس وب: اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران در نامه ای مطالبات فعالان ارتباطات از رییس جمهور منتخب را عنوان نمود و خواهان استفاده واقعی دولت سیزدهم از ظرفیت و تجربیات نخبگان در اداره کشور شد.


به گزارش مهندس وب به نقل از اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران (IRICTU)، در این نامه با بیان تبریک به آیت الله رئیسی بعنوان رییس جمهور منتخب مردم ایران آمده است: امروز مجموعه نظام سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایران، درحال تجربه شرایط خاصی است که قبل از این برای کشورمان سابقه نداشته است. تورم، فقر، بیکاری و سلطه کاسبان تسلیم و تحریم که در این سال ها دو روی یک سکه بوده، چه آنهایی که در قبال ذلت و گردن کجی مقابل سلطه جویان، کاسبی نمودند و چه آنهایی که از تحریم حداکثر استفاده را داشته و با اتصال به منابع قدرت، در تمامی حوزه های اقتصادی و اجتماعی نفوذ و یکه تازی نموده و شرایط نابسامانی را برای اقتصاد کشورمان به ارمغان آورده اند، این شرایط نیازمند برخورد هوشیارانه نظام تدبیر و سازنده می باشد که وعده آن توسط حضرتعالی داده شده است. حضرت آیت الله رئیسی، ریاست محترم جمهور؛فعالان اقتصادی صنعت ICT، برمبنای باور قلبی خود به برنامه های حضرتعالی منتظرند تا تحقق این برنامه ها، تصویر شایسته ای را از این حضور رقم زند. جنابعالی در نخستین جلسه انتخاباتی خود در اتاق تجاری ایران فرمودید که: - امکان برقراری بازار صادراتی با کشورهای همسایه برقرار است. عملکرد دیپلماسی کشور در اینجا اهمیت پیدا می کند.- قانون بهبود فضای کسب وکار را اجرائی خواهیم کرد.- دیدگاه های کارآفرینان و بخش خصوصی برای هر دولتی مؤثر خواهد بود؛ چونکه شما میدان دار اقتصاد هستید.- ایران قوی بدون اقتصاد قوی شکل نمی گیرد.- اقتصاد قوی نیازمند مدیریت قوی است. تیم اقتصادی دولت باید باهم هماهنگ باشد.- تصمیمات اقتصادی نیازمند ثبات است. این یکی از مهم ترین الزامات رسیدن به اقتصاد قوی است.- تولید محور کشور است و نباید گرفتار وقفه شود. وقتی تولید محور است، همه دستگاهها باید حول محور تولید عمل کنند.- من در قوه قضاییه گفته ام که رسیدگی به دعاوی نباید موجب وقفه تولید شود.- دولت متصدی خوبی نیست. اقتصاد باید به بخش خصوصی واقعی واگذار شود. در اصل ۴۴ اقتصاد باید به بخش خصوصی واگذار شود، نه به دستگاه های عمومی.- تمام آنچه حرکت بخش خصوصی را کند می کند باید رفع گردد. باید در تمام مجوزها تجدیدنظر کرد. این ها به کند شدن بخش خصوصی می انجامد.- مشکل تنظیم بازار، مشکل مدیریتی است. امکانات و ذخایر در کشور به اندازه کافی وجود دارد.- منافع مردم باید در دولت آینده پیش از هر منفعت دیگری مورد توجه قرار گیرد. این معنای دولت مردمی است.- قانون بهبود فضای کسب وکار تصویب شده اما اجرا نشده است؛ این قانون باید اجرائی شود. مجری قانون باید قانون را اجرا نماید. نزدیک ترین امر به اجرای عدالت، اجرای قانون است.
اگر کشور بر پاشنه قانون مداری نچرخد، گرفتار لطمه خواهیم شد. سلیقه مداری مجاز نیست.- این جلسه شروع نشست های ما و مسئولان با فعالان اقتصادی برای حل مشکلات است. این جلسه یک جلسه نمادین است؛ اما فعالان اقتصادی ارائه نظارت شان به دولت را به این جلسه محدود نکنند. همین طور حضرتعالی در دیگر بیانات خود وعده دادید به: - سوق دادن نقدینگی به سمت تولید- رایگان شدن اینترنت برای دهک های پایین جامعه- رونق اقتصاد فضای مجازی- ایجاد تیم اقتصادی هماهنگ- استفاده از ۷۰ درصد ظرفیت خالی اقتصاد کشور- ایجاد سازوکارها برای افزایش تولید- پیگیری شکل گیری دولت الکترونیک- تشکیل دولت هوشمند- جذابیت زدایی از سرمایه گذاری در زمینه های اقتصادی غیر مولد- تعدیل مالیات دریافتی از تولیدکنندگان- اصلاح چند نرخی بودن ارزحضرت آیت الله رئیسی، یقیناً حضرتعالی می دانید که دیگر، دولت الکترونیکی در برنامه کشورهای توسعه یافته جایگاهی ندارد و دولت هوشمند همانطور که در برنامه انتخاباتی جنابعالی نیز به کرات به آن اشاره شد در دستور کار دولتمردان کشورهای صنعتی و توسعه یافته قرارگرفته است. الگوریتم های هوش مصنوعی با سرعت فراوان درحال تغییر و تحول هستند و بنا بر این دولت های مختلف به تدوین برنامه های جامع هوش مصنوعی روی آورده اند. هم اکنون حدود ۴۵ کشور، برنامه ها و استراتژی های خودرا در حوزه دولت هوشمند رونمایی کرده اند و حتی تعدادی از اتحادیه های بین المللی و منطقه ای و مجامع، همچون اتحادیه اروپا نیز به تدوین استراتژی جامع در این خصوص پرداخته اند. فعالان اقتصادی صنعت ICT بعنوان اعضای صنعتی با ارزش افزوده بالا، منتظرند تا وعده های انتخاباتی حضرتعالی محقق و تغییرات اساسی در کسب وکار حوزه های مختلف و همچون صنعت ICT صورت پذیرد. ما منتظریم که از مشورت اتحادیه ها / سندیکاها و تشکل های صنفی تخصصی استفاده نمائید. ما منتظریم که از دانش و تجربیات نخبگان و فعالان اقتصادی این حوزه در جلسات مشورتی تان بصورت واقعی استفاده گردد. در سند چشم انداز ۱۴۰۴، جایگاه ایران در بین رقبای مطرح در منطقه در حوزه تولید علم در زمینه هوش مصنوعی قابل تحسین است و کشورمان با دارا بودن نزدیک به ۵۰۰۰ مقاله علمی، پیش از ترکیه، رژیم صهیونیستی، عربستان و مصر در رتبه اول منطقه قرار دارد ولیکن با این وجود متأسفانه وضعیت کشورمان در حوزه کاربردهای هوش مصنوعی ناباورانه بوده و رتبه کشورمان میان کشورهای دنیا رتبه ۷۵ بوده است که نیازمند بازبینی اساسی در استفاده از دانش اندیشمندان و متخصصین این حوزه است. امیدوار هستیم که حضور جنابعالی فرصتی بزرگ برای احیای اقتصاد، گسترش اخلاق در جامعه، برقراری عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد در سازمان های دولتی و خصوصی و مجازات کاسبان تحریم را فراهم نماید. این اتحادیه نیز آمادگی دارد تا با همکاری با هر کمیته یا کارگروهی که مدنظر حضرتعالی باشد، گلوگاه ها، تخلفات و انحراف از مقررات در بخش های مختلف حوزه ICT را که مانع از جهش تولید می باشد را شناسایی و گزارش کند تا با مجازات مدیران قانون گریز، پیاده سازی عملی قوانین و رهنمودهای حاکمیتی، امکان برون رفت از این شرایط نامطلوب اقتصادی، حاصل و چرخ های رونق تولید هم راستا با دستور مقام معظم رهبری و همین طور برنامه های حضرتعالی، شتاب یافته و توطئه دشمنان جمهوری اسلامی ایران در امتداد توقف تولید داخلی خنثی شود.


منبع:

1400/04/01
20:11:44
0.0 / 5
1140
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
مهندس وب
مهندس وب web engineers