انتقاد نخست وزیر استرالیا از بی توجهی فیسبوک به امنیت مجازی

انتقاد نخست وزیر استرالیا از بی توجهی فیسبوک به امنیت مجازی

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا اظهار داشت: اگر فیسبوک به بهانه تصویب قوانین ضد افترا در این کشور فعالیت نکند، نشان داده که اهمیتی به حفظ امنیت فضای مجازی نمی دهد.به گزارش مهندس وب به نقل از رویترز، بر مبنای قوانین جدید استرالیا شرکت هایی مانند فیسبوک در مقابل وارد آمدن توهین و افترا توسط کاربرانشان به دیگران مسئول بوده و در صورت بی توجهی به این مورد مجازات می شوند. تصویب قانون مذکور سبب شده فیسبوک تهدید کند دیگر در استرالیا فعالیت نمی نماید.
استرالیا در جدید ترین تلاش ها برای جلب توجه بیشتر شرکتهای اینترنتی جهانی به مدیریت محتوای موجود در پلت فرم هایشان، می خواهد در صورتیکه شخصی فرد دیگری را متهم کند، از شرکتهای فناوری بخواهد تا هویت افراد متخلف دارای حساب های ناشناس را به اشتراک گذارند.
به گفته نخست وزیر استرالیا اگر شبکه های اجتماعی نتوانند این اطلاعات را عرضه نماید، باید مسئولیت قانونی چنین رویدادهایی را بپذیرند. قانون پیشنهادی همینطور شبکه های اجتماعی را از نظر قانونی در مقابل نظرات توهین آمیز زیر پست های ناشران محتوا مسئول معرفی می کند.
موریسون در پاسخ به سوالی در شبکه تلویزیونی ناین نیوز که آیا نگران است فیسبوک به خاطر تصویب قانون جدید، استرالیا را ترک کند، اظهار داشت: انجام این کار"اعتراف به این است که آنها هیچ تمایلی به ایمن کردن دنیای آنلاین ندارند".
موریسون افزود این آزادی بیان نیست که بعنوان یک خرابکار نقابدار در زیرزمین پنهان شوید و مردم را مورد آزار و اذیت و تعقیب قرار دهید. اگر می خواهید چیزی بگویید، پس باید بگویید که کیستید، و اگر رسانه های اجتماعی به شما اجازه دهند این کار را با مخفی کاری انجام دهید، آنها را مورد بازخواست قرار خواهیم داد.

1400/09/09
23:29:02
0.0 / 5
973
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers