چه تعداد مراکز رمزارز بدون مجوز کشف شد؟

چه تعداد مراکز رمزارز بدون مجوز کشف شد؟

مهندس وب: با کشف 72 مرکز استخراج بدون مجوز رمزارز در یک هفته گذشته، تعداد مراکز کشف شده بدون مجوز کشور به 5861 مرکز رسید که این مراکز برقی معادل تولیدیک نیروگاه به بزرگی 900 مگاوات را مصرف می کردند.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، برآوردها حاکی از مصرف بیش از ۲۰۰۰ مگاوات از برق تولیدی کشور در بخش استخراج رمزارز است که برای تامین این میزان باید سه نیروگاه راه اندازی شود. آخرین خبرها در این زمینه حاکی از این است که با کوشش های صورت گرفته و تحلیل های انجام شده در مصرف شبکه، در هفته جاری تعداد ۷۲ مرکز بدون مجوز استخراج رمز ارز در کشور شناسایی شد، ۲۲ درصد از موارد کشف شده از محل گزارش های مردمی و ۳۵ درصد نیز با بهره گیری از تحلیل الگوی مصرف صورت گرفته بوده است.
۳۴ درصد از دستگاه های کشف شده در مراکز صنعتی و ۳۱ درصد نیز در بخش خانگی بوده که سهم عمده ای را به خود اختصاص می دهد. همین طور سهم ۴۳ درصدی ظرفیت های بین ۱۰ تا ۱۰۰ کیلوواتی نسبت به کلیه کشفیات، نشان دهنده این واقعیت است که طی سه هفته اخیر تعداد دستگاه کشف شده به ازای هر پرونده بالا رفته است.
تا حالا ۵۸۶۱ مرکز بدون مجوز استخراج رمزارز کشف و تعداد ۲۲۲ هزار و ۶۵۲ دستگاه از این مراکز جمع آوری شده، ظرفیت مصرف این مراکز بیش از ۶۰۰ مگاوات است که برای تولید این میزان برق باید یک نیروگاه به بزرگی بیش از ۹۰۰ مگاوات راه اندازی شود تا برق در محل مشترک به مصرف برسد.
مصطفی رجبی مشهدی - سخنگوی صنعت برق در این رابطه به ایسنا اظهار داشت: برخوردها با مراکز بدون مجوز رمز ارز جدی تر خواهد بود و درصورتی که دستگاه های این افراد شناسایی و کشف شود، علاوه بر مجازات قبلی برمبنای مقراراتی که بتازگی به وزارت نیرو ابلاغ گردیده است، انشعاب این افراد قطع خواهد شد.
به گفته وی بصورت روزانه پایش صورت می گیرد و تعداد آمارهای کشف رمز ارز به روز می شود، از سه روش مقایسه مصرف انرژی، بازرسی های همکاران و اطلاع رسانی و مشارکت مردم، برای شناسایی مراکز و استفاده کنندگان بدون مجوز برای استخراج رمز ارز استفاده می شود.
منبع:

1400/09/15
22:34:17
0.0 / 5
889
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers