دستور وزیر ارتباطات برای برخورد با مقصرین احتمالی ارسال پیام هشدار زلزله

دستور وزیر ارتباطات برای برخورد با مقصرین احتمالی ارسال پیام هشدار زلزله

مهندس وب: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پی ارسال «پیام هشدار زلزله» دستور پیگیری موضوع و برخورد با مقصرین احتمالی را داد.


به گزارش مهندس وب به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پی خطای انسانی بخش تحقیق و توسعه اپراتور همراه اول در فعال کردن سامانه هشدار و ارسال «پیام هشدار زلزله» برای برخی از مشترکین این اپراتور در شهر تهران و ایجاد نگرانی برای تعدادی از هموطنان، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات دستور پیگیری موضوع و برخورد با مقصرین احتمالی را داد.
حوالی ظهر امروز، در گوشی تلفن همراه تعدادی از مشترکین همراه اول در شهر تهران، پیامی در خصوص وقوع زلزله و لزوم بیرون رفتن سریع از منزل و محل کار ارسال شد که سبب نگرانی تعدادی از هموطنان عزیز شد که بررسی اولیه نشان میدهد این اتفاق ناشی از خطای بخش تحقیق و توسعه شرکت همراه اول در حین تست «سامانه هشدار» بوده است.
بدنبال انتشار این خبر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم طی یک اطلاعیه ای هک شبکه تلفن همراه کشور را تکذیب نمود. بر این اساس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هر گونه هک شبکه تلفن همراه کشور را تکذیب نمود و افزود وضعیت شبکه تلفن همراه کشور بصورت دائم توسط مراکز پایش امنیت اپراتورها و وزارت ارتباطات مورد پایش قرار می گیرد و هیچ نوع شواهدی در خصوص هک این شبکه وجود ندارد و ادعاهای مطرح شده درحال بررسی است.1401/09/17
23:20:00
0.0 / 5
513
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers