حساب های خبرنگاران در توییتر از تعلیق خارج می شود

حساب های خبرنگاران در توییتر از تعلیق خارج می شود

به گزارش مهندس وب، ایلان ماسک روز شنبه اعلام نمود حساب های توییتر خبرنگاران گوناگونی که در جنجال بر سر انتشار اطلاعات عمومی در رابطه با هواپیمای این میلیاردر تعلیق شده بودند را برمی گرداند.به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا، ایلان ماسک، مالک و مدیرعامل توییتر، در توییتی نوشت: افرادی صحبت کرده اند؛ مسدودیت حسابهایی که موقعیت مکانی من را منتشر نموده بودند، برداشته خواهد شد.

توییتر اوایل هفته گذشته حساب های کاربری چندین خبرنگار برجسته همچون واشنگتن پست، سی ان ان و نیویورک تایمز که اطلاعات ایلان ماسک را تحت پوشش قرار داده و امنیت خانواده او را به مخاطره انداخته بودند را تعلیق کرده بود. این اقدام، انتقاد مقامات دولتی، گروههای کنشگر و سازمان های ژورنالیستی سراسر جهان را برانگیخته بود و تعدادی از آنها اعلام نموده بودند این پلتفرم شبکه اجتماعی، آزادی بیان را به خطر انداخته است. مقامات کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس و اتحادیه اروپا قبل تر تعلیق حساب های خبرنگاران در توییتر را محکوم کرده بودند.

اتحادیه اروپا روز جمعه ایلان ماسک را به تحریم تهدید کرده بود. ورا یورووا، نایب رییس کمیسیون اروپا در امور ارزش ها و شفافیت در توییتی نوشته بود: خبر تعلیق خودسرانه خبرنگاران در توییتر، نگران کننده است. یورووا، به جزییات بیشتر درباره ی تحریم ها اشاره نکرد. تحت قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا، شرکتها برای نقض این قانون، می توانند معادل شش درصد از درآمد سالانه جهانی شان جریمه شوند.

همچنین شرکت توییتر بصورت جداگانه اعلام نمود حساب هایی که برای نقض مقررات این پلتفرم مسدود شده بودند را برمی گرداند و این شرکت می خواهد ظرف ۳۰ روز آینده، حساب های تعلیق شده بیشتری را احیا کند.

توییتر روز جمعه در یک رشته توییت اعلام نمود این پلتفرم سیاست های مختلفی را شناسایی کرده که تعلیق دائمی حساب برمبنای آنها، اقدام نامناسبی بوده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، حساب های تعلیق شده ای که قابل دسترس می شوند، همچنان باید به مقررات این پلتفرم عمل کنند. تعلیق دائمی برای تخلفات جدی، به قوت خود باقی خواهد ماند.

منبع:

1401/09/27
11:14:59
0.0 / 5
581
تگهای خبر: خدمات , شبكه اجتماعی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مهندس وب
مهندس وب web engineers