۵ طرح برتر رویداد فناورانه راه هوشمند

۵ طرح برتر رویداد فناورانه راه هوشمند

مهندس وب: در اختتامیه رویداد ره هوشمند 18 طرح به مرحله نیمه نهایی رسیدند و با دفاع صاحبان این ایده ها در نهایت 5 طرح به عنوان طرح های برتر مورد تقدیر قرار گرفتند.


به گزارش مهندس وب به نقل از ایسنا رویداد فناورانه راه هوشمند از ۲۷ الی ۲۹ آذرماه و همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته برگزار شد و طی آن فناوران برگزیده در رویداد نهایی، به عرضه طرح های خود، با هدف جذب سرمایه گذار و تجاری سازی و عقد قرارداد پرداختند.
رویداد فناورانه راه هوشمند، با حمایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایده بازار امیرکبیر و تعدادی از سازمان ها و نهادهای مرتبط از شهریورماه ۱۴۰۲ شروع به کار کرد. این رویداد، فرصتی برای فناوران و ایده پردازان بود تا ایده ها، اختراعات، فناوری ها و محصولات خویش را عرضه کرده و با سرمایه گذاران و سازمان ها و نهادهای در رابطه با حوزه توسعه فناوری راهداری و حمل و نقل هوشمند، جهت پیاده سازی ایده ها و طرح های نوآورانه و کاربردی خود ارتباط برقرار کنند.
هدف از برگزاری این رویداد، پیوند بین صاحبان ایده و فناوری، دانشگاه، صاحبان سرمایه و صنعت از یک طرف و از سوی دیگر ایجاد زیرساخت جهت تجاری سازی طرح های کاربردی در این عرصه و به کارگیری آنها در جهت ارتقاء و خدمات رسانی هر چه بهتر به کاربران راه ها بوده است.
در این خصوص بیشتر از ۱۰۰ طرح فناورانه در ۱۰ محور به دبیرخانه این رویداد ارسال شد که در مرحله غربالگری اولیه، ۶۰ ایده و طرح به کارگاه های توانمندسازی رویداد راه یافتند. بعد از اتمام کارگاه ها، بیشتر از ۴۰ فناور در دو گروه منتخب و فرصت مجدد در رویداد دمودی به رقابت با هم پرداختند.
در انتها این رویداد، ۱۸ تیم منتخب به رقابت و عرضه طرح در مقابل هیئت داوران پرداختند. این طرح ها به این شرح است:
ردیف عنوان طرح های فناورانه ۱ کالیبراسیون خودکار سامانه کنترل ترافیک ۲ کاهش حوادث با استفاده از پردازش تصاویر دوربین های نظارتی برای شناسایی الگوهای تکراری ۳ سامانه کنترل ترافیک مبتنی بر رادار ۴ ابزار moncon telematic خودرویی ۵ قفل و ردیاب ضد دستکاری ناوگان باری ۶ سامانه جام ۷ سامانه پایش تصویری جاده ها مبتنی بر اینترنت اشیاء ۸ سامانه هوشمند حمل و نقل آی بار ۹ نرم افزار AID سفیر ۱۰ پلت فرم هوشمند مکان یابی و جانمایی مستحدثات شبکه های ارتباطی جاده ای کشور ۱۱ سیستم تشخیص خرابی چراغ های جاده ای و تونلی ۱۲ سامانه هوشمند برف و یخ زدایی از جاده ها و معابر ۱۳ طراحی و توسعه فناوری V2X جهت ایجاد جاده هوشمند ۱۴ سامانه و اپلیکیشن بازدید میدانی ایمنی ترافیک ۱۵ سامانه های ترددشماری مبتنی بر پردازش سیگنال ۱۶ طراحی و پیاده سازی سکوی جغرافیای سفرهای نوستالژیک با محور شبکه اجتماعی ملی سفر ۱۷ جعبه سیاه خودرو ۱۸ سامانه هوشمند مدیریت رخداد، پشتیبانی و تحلیل داده های ترافیکی در نهایت ضمن تقدیر و تشکر از تمامی فناوران راه یافته به مرحله نهایی، ضمن اهدای جوایز به ۵ طرح منتخب، تصمیماتی جهت اقدامات بعدی جهت استفاده و بهره برداری از فناوری مربوط اتخاذ شد.
منبع:

1402/09/29
21:41:13
0.0 / 5
346
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مهندس وب
لینک دوستان مهندس وب
مهندس وب web engineers